Klasa 1b, lekcja 29.04

Klasa 1b, lekcja 29.04

Klasa 1b, lekcja 29.04

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 29.04 została wyłączona

W ostatnią sobotę w czasie lekcji uczyliśmy się rozwijać zdania. Mówiliśmy również  o tym jak odpowiadać pełnymi zdaniami na zadawane pytania. Przekonaliśmy się jak łatwo i szybko zdanie, które posiada dwa wyrazy można rozwinąć do zdania składającego się z pięciu, a nawet sześciu wyrazów!!! I wcale nie jest to takie trudne 🙂

I część naszych zajęć to również czas, który poświęciliśmy na napisanie testu, który zawierał pytania z zakresu rodzajów zdań  oraz części mowy, a także dyktanda, które zawierało w swoim tekście wyrazy, których pisownię do opanowania otrzymaliśmy od Pani przed feriami.

Początek II części zajęć był poświęcony na próbę uroczystości z okazji 3 Maja. Próba odbyła się na auli i brały w niej udział wszystkie klasy. Kolejna, ostatnia juz próba będzie miała miejsce w najbliższą sobotę po przerwie.

Po próbie poznaliśmy kolejną z naszych lektur, a mianowicie “Legendę o smoku ze smoczej jamy” autorstwa Wandy Chotomskiej. Kilkoro z nas znało historię o smoku żarłoku i jego dzielnym pogromcy szewczyku Dratewce, jednak wszyscy z nas po raz pierwszy spotkali się z tą historią napisaną wierszem. Autorka wspomnianej legendy – p. Wanda, nieco skróciła oryginalną wersję historii oraz nadała jej zabawny ton. Słuchaliśmy tekstu z wielkim zaciekawieniem 🙂

Otrzymaliśmy od Pani materiały do opanowania na kolejny konkurs ortograficzny. Tym razem był to zestaw wyrazów zawierających literkę “u”. W zadaniu należy uzupełnić tekst wpisując brakujące wyrazy.

Na wielka pochwałę zasłużył nasz kolega Alex, który w czasie ostatniej lekcji prowadził notatki zarówno w swoim zeszycie, jak i zeszycie swojej koleżanki z ławki, która nie czuła się zbyt dobrze tego dnia. Gratulujemy wspaniałej, koleżeńskiej postawy!!!!


Zadanie domowe:
– wykonać biało-czerwoną chorągiewkę techniką dowolną.
– rozwinąć zdania: 1. Mama gotuje; 2. Dzieci bawią się i zapisać je w zeszycie.
– ćwiczenie nr 1 , str. 16.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top