Klasa 1B, lekcja 29.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 1B, lekcja 29.09.2018 została wyłączona

Dziś poznaliśmy kolejne litery alfabetu: „L”,”l” oraz „K”, „k”. Próbowaliśmy podać wyrazy które kończą się lub zaczynają na poznane litery. Dzieliliśmy wyrazy na sylaby oraz głoski. Pani zapoznała
nas z poprawnym zapisem tych liter. Następnie wykonaliśmy zadania z ćwiczeń aby utrwalić sobie poznane wiadomości.

Na drugiej części zajęć przeczytaliśmy czytankę z Elementarza str. 120 i omówiliśmy jej tekst. Wspólnie wytłumaczyliśmy sobie co to są wykopki oraz po co robimy je jesienią. Rozmawialiśmy też o
przetworach jakie można robić z owoców i warzyw. Zastanawialiśmy się z czego można zrobić dżem a które owoce nadadzą się na suszenie. Które owoce mrozimy a które kisimy itp. Zadanie nie było łatwe ale wspólnymi siłami udało nam się je rozwiązać. Powiedzieliśmy sobie, że zapasy robimy na zimę aby móc się cieszyć owocami i warzywami kiedy za oknem zimno i śnieg.

Praca domowa:
Ćwiczenia cz.I str. 21 ćw: 2 i 3