Klasa 1b, lekcja 30.06

Klasa 1b, lekcja 30.06

Klasa 1b, lekcja 30.06

Możliwość komentowania Klasa 1b, lekcja 30.06 została wyłączona

 

Na dzisiejszych zajęciach zajmowaliśmy się zdaniami. Najpierw rozwijaliśmy zdania dodając do nich słowa tak by były dłuższe. Nie było to tak trudne jak się wydawało nam na początku. Przykłady zapisywaliśmy w zeszytach. Następnie naszym zadaniem było ułożenie pytania do zdania zapisanego przez Panią na tablicy. Gdy udało nam się ułożyć pytania do wszystkich przykładów Pani odwróciła sytuację. Zadawała nam pytania a naszym zadaniem było na nie odpowiadać pełnymi zdaniami. Także i tutaj nie mieliśmy większego problemu. By utrwalić wiadomości wykonaliśmy karty pracy.

Drugą część zajęć rozpoczęliśmy od przeczytania czytanki z elementarza str. 132. Wspólnie omówiliśmy przeczytany tekst.  Zastawialiśmy się też jakie nazwy sklepów znamy i co można w nich kupić. Pani zwracała nam uwagę aby udzielać odpowiedzi pełnymi zdaniami.  Następnie chętne dzieci wypowiadały się na temat tego jak wyglądają ich zakupy? Gdzie robią zakupy? Co najczęściej kupują? Itp. Na koniec Pani przygotowała dla nas zagadki słowne dot. produktów spożywczych które można kupić w sklepie.

Pani rozdała dzienniczki czytania za miesiąc czerwiec. Laureatami zostali:

– Julia Mikulska

– Eliza Pruś

– Wiktor Kaczor

Gratulujemy naszym kolegom.


Praca domowa:

  • Ćwiczenia cz.II str. 57 zad:4

Pani z biblioteki przypomina aby do końca roku oddać wypożyczone pozycje książkowe.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top