Klasa IB, lekcja: 10.09.2016

Klasa IB, lekcja: 10.09.2016

Klasa IB, lekcja: 10.09.2016

Możliwość komentowania Klasa IB, lekcja: 10.09.2016 została wyłączona

Witamy w klasie 1B
Nauczyciel: Ewelina Rytel
Asystent: Magdalena Molenda

Lekcja: 10.09.2016
W ostatnią sobotę rozpoczął się dla nas kolejny rok szkolny w Polskiej Szkole. Jesteśmy już w pierwszej klasie!!! Wakacje szybko minęły i rozpoczęła się nauka…. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie zasad ewakuacji oraz gdzie znajdują się najbliższe dla naszej klasy drzwi ewakuacyjne. Pani poinformowała nas o sprawach organizacyjnych, które dotyczyły naszej nauki w kolejnym roku szkolnym.
Następnie każdy z nas mógł się pochwalić gdzie spędził wakacje a potem…. przyszła pora na naukę. Rozpoczęliśmy od powtórki alfabetu.
W kąciku czytelniczym Pani przeczytała nam opowiadanie pt. “A jak alfabet”. Z tekstu dowiedzieliśmy się, że z pozoru nudne dla naszego głównego bohatera – Kuby, samogłoski w alfabecie są tak naprawdę ważną jego częścią. W rozmowie z babcią Kuba przekonał się i uświadomił sobie jak wielki byłby bałagan w wypowiadanych słowach i w pisowni gdyby właśnie nie samogłoski.
Opowiadanie było bardzo ciekawe a momentami – śmieszne:-)
Na lekcji religii ksiądz Waldek próbował dowiedzieć się od nas, o czym uczymy się na Jego lekcjach i skąd wzięło się słowo “Chrześcijanin”
Druga część zajęć była przeznaczona dla tematu “Wakacje”. Wszyscy czytaliśmy Pani na głos z elementarza opowiadanie “Wspomnienia z wakacji”. Po przeczytaniu czytanki rozwiązywaliśmy ćwiczenia.
Przy okazji tematu wakacji mówiliśmy o pisaniu listów i wysyłaniu kartek do bliskich. Rozmawialiśmy na temat tego jak adresujemy koperty i co nam jest potrzebne do wysłania listu/kartki. Poznaliśmy nowe słowa:
“adresat” i “nadawca”.
Za nami również debiut pisania w zeszytach. Szło nam to troszkę wolno, ale wiemy, że z czasem dojdziemy do wprawy 🙂
osiolek-krzysW klasie mamy nowego przyjaciela – maskotkę, jest nim Osiołek Krzyś.
Sami wybieraliśmy mu imię 🙂
Osiołek Krzyś co tydzień wraz ze swoim pamiętnikiem będzie wędrował do każdego z nas. Naszym zadaniem będzie napisać kilka zdań na temat tego, co w czasie weekendu robiliśmy z naszym nowym przyjacielem.
Nie będziemy próżnować również z czytaniem. Już od pierwszego dnia nauki będziemy prowadzili Dzienniczek Czytania m-ca września:-)


Zadanie domowe:
– ćwiczenie nr 5 ze strony 41
– wypisanie samogłosek i spółgłosek z podanych w tabelce wyrazów –
tabelki zostały przekazane dzieciom w czasie zajęć. Należy wkleić je do zeszytu.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top