Klasa 1B,lekcja 26.11.2016

Klasa 1B,lekcja 26.11.2016

Klasa 1B,lekcja 26.11.2016

Możliwość komentowania Klasa 1B,lekcja 26.11.2016 została wyłączona

Nasze ostatnie lekcje poświęcone były literce “ó”. Na początku lekcji Pani próbowała dowiedzieć się od nas, co pamiętamy o tej literce z naszych lekcji z zeszłego roku. Niestety nic 🙂

Dlatego zaraz po wpisaniu tematu lekcji wkleiliśmy do zeszytu tabelkę, która mówi o zasadach pisowni literki “Ó”. W domu pokolorujemy nasze tabelki, co pozwoli nam lepiej zapamiętać ich treść i odnaleźć tabelkę w zeszycie, gdy będziemy musieli przypomnieć sobie wiadomości w niej zawarte. Następnie zaczęliśmy rozmawiać na temat “Ó” wymiennego.

Poznaliśmy zasady wymiany tej literki na “o” lub “e”. Najpierw, nasza Pani podała na tablicy po jednym przykładzie odmiany, którą omawialiśmy.

Następnie wylosowani przez Panią uczniowie podchodzili do tablicy i pisali ze słuchu słowo zawierające literkę “ó”, a następnie sami go odmieniali i również zapisywali. Po tym zadaniu przyszła kolej na “Ó” niewymienne.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że od każdej reguły są wyjątki. Poznaliśmy tutaj wyrazy, które zawierają literkę “ó”, a które nie odmieniają się na “o” lub “e”. Wiemy, również, że musimy je po prostu zapamiętać. A najlepszym na to sposobem jest czytanie książek……. 

Wylosowani przeze Panią uczniowie pisali kolejno na tablicy podawane przez nią wyrazy zawierające “ó” niewymienne.

Wszystkie wyrazy z tablicy przepisywaliśmy do zeszytów.

Po przerwie przyszła kolej na na naszą lekturę: “Przygody Koziołka Matołka”. Najpierw Pani przeczytała nam całą Księgę II, którą omówiliśmy, łącznie z trudnymi wyrazami, które występowały w czytance, potem my czytaliśmy po krótkim fragmencie książki. Za tydzień odbędzie się konkurs z wiedzy Księgi II oraz będziemy tworzyć plan wydarzeń.

W ostatnia sobotę odbyła się również nasza pierwsza próba Jasełek.

LenkaOsiołek Krzyś po udanej podróży do Polski, którą odbył z Lenką powędrował do Pauli.
 Wpis w pamiętniku - Lenka


Zadanie domowe:
– nadal ćwiczymy naukę kolęd
– tabelka w zeszycie – łączenie wyrazów “król” i “gór” z odpowiednimi końcówkami.

 

Pozdrawiam,
Ewelina Rytel

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top