Klasa II A, lekcja 15.10.2016

Możliwość komentowania Klasa II A, lekcja 15.10.2016 została wyłączona

Nauczyciel: Barbara Elgert
Asystent: Ewelina Pietryszyk

Podczas ostatnich zajęć w Polskiej szkole, opracowywaliśmy literkę “dż” i zaczęliśmy czytać naszą lekturę “Przygody Koziołka Matołka”.

Pani Ewelina sprawdziła także naszą prace domową, za co zostaliśmy potem nagrodzeni naklejkami.

Rozwiązywaliśmy także rebusy…, co było bardzo ciekawe gdyż nie każdy z nas wiedział jak to się robi i Pani Basia z Panią Eweliną musiały przygotować dla nas nowe rebusy, aby nam wyjaśnić zasady ich rozwiązywania.

Dzieliliśmy także wyrazy na sylaby, litery i głoski. Wyjaśnialiśmy różnice między głoską i literą.

Mówiliśmy o ulubionej porze roku i uzasadnialiśmy, dlaczego akurat ta pora roku jest naszą ulubioną.

Drabina motywacyjna

Niektórzy z naszych kolegów i koleżanek wspięli się na kolejny szczebel naszej drabinki motywacyjnej.

Gratulujemy solidnej pracy i do zobaczenia za tydzień.

Dziękujemy za kwiaty i kartki z okazji Dnia Nauczyciela, dziękujemy za pamięć.

Pani Basia i Pani Ewelina.

Pamiętajcie o pracy domowej, którą jest przeczytanie skserowanych dwóch pierwszych stron “Przygód Koziołka Matołka”.