Klasa 2C, lekcja 14.04.2018

Możliwość komentowania Klasa 2C, lekcja 14.04.2018 została wyłączona

Na początku zajęć odbyło się dyktando szkolne, etap 3.

Temat: 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Spotkanie z lekturą: Hans Christian Andersen Brzydkie kaczątko.

W czasie zajęć uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie: ”Co przeżywało kaczątko?” na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Układaliśmy  zdania na temat: Czego uczy mnie baśń Brzydkie kaczątko?

Uczniowie wymieniali najważniejsze cechy baśni, rozpoznawali i nazywali uczucia bohatera baśni, odnosili losy brzydkiego kaczątka do sytuacji niektórych dzieci, dzieci rozumieją co to jest to tolerancja.

Wykonaliśmy w ćwiczeniach zadania na stronie: 36,37,38,39

Uczniowie mają za zadanie sprawdzić czy posiadają w swoim księgozbiorze baśnie Hansa Christiana Andersena, jeżeli tak, to jakie? Przeczytać dowolną.

Wykonać karty pracy 54, 55

Ćwiczenia wykonać na stronie 42, 43.