Klasa 2A i 2B, lekcja 13.10.2018

Możliwość komentowania Klasa 2A i 2B, lekcja 13.10.2018 została wyłączona

Temat: Sztuka pisania – opis. Wyrazy z ,,ó” niewymiennym.

Na początku lekcji było sprawdzenie pracy domowej.
Następnie zgodnie z kolejnością wydarzeń do tekstu ,,Jak się krasnal z sójkami za morze wybierał” zostały wklejone ilustracje. Na podstawie zdjęcia sójki dzieci ustnie uzupełniały opis wybranymi wyrazami z ramki. Zostało wyjaśnione powiedzenie ,,wybiera się jak sójka za morze ”.
W drugiej części lekcji omawialiśmy ćwiczenia związane z wyrazami z ,,ó” niewymiennym.
Praca domowa: ,,Ortograficzna wyszukiwanka”- znajdź na obrazku wyrazy z ,,ó” niewymiennym i pokoloruj je.