Klasa 2a i 2b, lekcja 20.10.2018

Możliwość komentowania Klasa 2a i 2b, lekcja 20.10.2018 została wyłączona

Temat: Pamiętamy o tych, którzy odeszli. Dialog.
Po sprawdzeniu pracy domowej przeszliśmy do tematu lekcji. Nauczyciel odczytał wiersz ,,Człowiek ze złotym parasolem” i razem z uczniami go przeanalizował. Następnie dzieci w parach układały krótką rozmowę między panem a jego złotym parasolem i prezentowały ją na forum klasy. Rozmawiano też na temat zbliżającej się uroczystości ,,Wszystkich Świetych” i w związku z tym odczytano i przeanalizowano czytankę ,,Pan Cyryl”. Do obrazków z rozsypanych wyrazów układano dialogi pomiędzy przedstawionymi postaciami i zapisywano je. W grupach dzieci na szarym papierze rysowały symbole związane z uroczystością ,,Wszystkich Świętych”.

Praca domowa: Ułóż i napisz krótki dialog.