Klasa 2A i B, lekcja 17.11.2018

Klasa 2A i B, lekcja 17.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 2A i B, lekcja 17.11.2018 została wyłączona

Temat: Literek rządek czyli alfabetyczny porządek.Rozwijamy zdania.
Na początku lekcji pani przeczytała wiersz pt. ,,Alfabet”.Wyjaśniliśmy znaczenie słowa ,,alfabet”i wspólnie go sobie utrwaliliśmy.Następnie wykonywaliśmy ćwiczenia związane z zapisywaniem wyrazów w kolejności alfabetycznej.Również wymienialiśmy kolejne litery i każdy uczeń podawał po trzy wyrazy rozpoczynające się każdą z nich .Ćwiczenie to sprawiało trochę trudności ale zarazem było też i trochę śmiechu. W drugiej części zajęć przypomnieliśmy sobie znaczenie czasownika i rzeczownika.Przystąpiliśmy do rozwijania zdań.


Praca domowa: ćwiczenia związane z układaniem wyrazów w kolejności alfabetycznej.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top