Klasa 2A i B, lekcja 17.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 2A i B, lekcja 17.11.2018 została wyłączona

Temat: Literek rządek czyli alfabetyczny porządek.Rozwijamy zdania.
Na początku lekcji pani przeczytała wiersz pt. ,,Alfabet”.Wyjaśniliśmy znaczenie słowa ,,alfabet”i wspólnie go sobie utrwaliliśmy.Następnie wykonywaliśmy ćwiczenia związane z zapisywaniem wyrazów w kolejności alfabetycznej.Również wymienialiśmy kolejne litery i każdy uczeń podawał po trzy wyrazy rozpoczynające się każdą z nich .Ćwiczenie to sprawiało trochę trudności ale zarazem było też i trochę śmiechu. W drugiej części zajęć przypomnieliśmy sobie znaczenie czasownika i rzeczownika.Przystąpiliśmy do rozwijania zdań.

Praca domowa: ćwiczenia związane z układaniem wyrazów w kolejności alfabetycznej.