Klasa 2A i B, lekcja 24.11.2018

Możliwość komentowania Klasa 2A i B, lekcja 24.11.2018 została wyłączona

Tradycyjnie lekcja rozpoczęła się od sprawdzenia listy obecności i pracy domowej.Pani wprowadziła uczniów w nastrój deszczowej muzyki i przeczytała tekst,pt:,,Mały Frycek,wielki Fryderyk”.Przedstawiony został portret Fryderyka Szopena oraz w paru zdaniach nauczyciel opowiedział jego biografię.Następnie dzieci odpowiadały na pytania dotyczące tekstu.Zostały wymienione nazwy utworów Szopena.Wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówkę dotyczącą Szopena. Utrwaliliśmy sobie rzeczowniki i wyrazy w których ,,ó”wymienia się na ,,o”.

Praca domowa: ćwiczenie 3,4,5 str,81.