Klasa IIb, lekcja 02.12.2017

Możliwość komentowania Klasa IIb, lekcja 02.12.2017 została wyłączona

Lekcje rozpoczęliśmy od sprawdzenia pracy domowej. Dzieci bardzo chętnie i pięknie recytowały tekst piosenki o Misiu Uszatku. Tego dnia do dziennika “wpadło” kilka piątek ?

Oddałam testy, które były pisane tydzień wcześniej. Ogólnie klasa wypadła świetnie. Brawo.

Tematem ostatniej lekcji był List do Świętego Mikołaja. Dzieci czytały przykładowy list, następnie zrobiły rozsypankę wyrazową, nauczyły się budowy listu, zwrotów grzecznościowych oraz pojęć nadawca-adresat.

Po przerwie poznali historię biskupa Mikołaja, którą opowiedział Krzyś W. Dzieci wskazywały różnicę między nim a współczesnym Mikołajem. Poznały również trudne nazewnictwo związane ze strojem biskupim.

Zebrałam zeszyty w celu sprawdzenia opowiadania o misiu.

PRACA DOMOWA

Napisać reportaż o spotkaniu z Mikołajem (na karcie pracy, którą rozdałam dzieciom).

Do zobaczenia za tydzień,
Katarzyna Świątek