Klasa 2b, lekcja 03.02.2018

Klasa 2b, lekcja 03.02.2018

Klasa 2b, lekcja 03.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 03.02.2018 została wyłączona

 

 

Na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o czasie. Dzieci rozwiązały krzyżówkę i zastanawiały się nad znaczeniem hasła krzyżówki – „zatrzymać czas”. Co to możne oznaczać? Czy można zatrzymać czas? Potem czytały opowiadanie pt: „Wyścig z czasem” i wiersz o tym samym tytule, wypisały z niego fragmenty zdań związane z czasem (nie szkoda czasu, czas to pieniądz, zabijać czas, ścigać się z czasem etc). Wspólnie omówiliśmy znaczenie tych powiedzeń. Następnie uczniowie zaplanowali swój dzień korzystając z karty pracy. Zastanawiali się w jaki sposób mogliby spędzić wybrany dzień i zapisali szczegółowy plan dnia, uwzględniając posiłki, naukę, zabawę i sen. Na koniec odczytaliśmy i omówiliśmy te prace.

Dzieci miały okazje obejrzeć krotki film o historii zegara. Dowiedziały się, w jaki sposób odmierzano czas w przeszłości oraz poznały rożne zegary od wodnego przez słoneczny, klepsydrę aż po elektroniczne. 


Praca domowa

Napisze opowiadanie o dniu, w którym ciekawie spędziłem/spędziłam czas. Wykonam ilustracje do tego opowiadania w zeszycie.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top