Klasa 2b, lekcja 04.11.2017

Klasa 2b, lekcja 04.11.2017

Klasa 2b, lekcja 04.11.2017

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 04.11.2017 została wyłączona

Rozpoczęliśmy od sprawdzenia zadania domowego – na bieżąco indywidualnie omówiliśmy korekty. Większość dzieci była bardzo dobrze przygotowana do zajęć. Naszym nowym tematem było, „Kto i co żyje w naszej pamięci” na podstawie opowiadania „Pan Cyryl”. Przeczytaliśmy opowiadanie, następnie rozważaliśmy nad-co to znaczy być dobrym sąsiadem, kto i co pozostaje w naszej pamięci oraz jak czcimy pamięć o naszych bliskich, którzy już odeszli. Wykonaliśmy stosowne ćwiczenia ze str.66 i 67 w których mogliśmy utrwalić zdobyte wiadomości. W trakcie zajęć otrzymaliśmy informacje o poszukiwaniu chętnych do nauki tańca Krakowiaka. W naszej klasie zgłosiły się następujące dzieci-Maya Piotrowska, Krzysztof Wojtyła, Natalia Żytniewska, Alan Zapalski, Wiktoria Ryborz oraz Lena Czaban. Bardzo proszę rodziców o informacje czy akceptujecie chęć uczestnictwa w nauce tańca. Proszę, aby rodzice tych uczniów pomogli uzupełnić  ćwiczenia 1 i 2 ze str.66 i 67. Chciałam poinformować, że z  naszej klasy zostało wytypowanych dwoje dzieci do powstającego Samorządu Uczniowskiego są to – Lena Czaban oraz Krzysztof Wojtyła.


Zadanie domowe:
Dzieci maja nauczyć się płynnie czytać „Pan Cyryl” oraz  wykonać ćw. 4 i 5 ze str.74 oraz ćw. 1 ze str.75. Proszę, aby dzieci dobrze zapamiętały pisownie wyrazów z cw.5 – „o” wymiennym gdyż zrobimy krótkie dyktando z tymi wyrazami.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top