Klasa 2b, lekcja 05.05.2018

Klasa 2b, lekcja 05.05.2018

Klasa 2b, lekcja 05.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 05.05.2018 została wyłączona

 

Temat: Legendarne początki Państwa polskiego na podstawie legendy pt. „Lech, Czech i Rus”.

Lekcje rozpoczęliśmy od zagadki, której rozwiązaniem były imiona braci z legendy. Następnie rozdałam dzieciom test z pytaniami do tekstu i poprosiłam aby postarali się podzielić swoją uwagę tak, by słuchać i jednocześnie zaznaczać prawidłowe odpowiedzi. Uczniowie wykonali plan wydarzeń i zapisali go w zeszycie. Na lekcji poznaliśmy również biografię Wandy Chotomskiej. 
Kolejnym etapem lekcji była rozmowa na temat miesiąca Maja. Omówiliśmy wszystkie święta, które obchodzimy w Maju. Przypomnieliśmy sobie informacje o Polsce, które poznaliśmy przy okazji omawiania legendy pt. „Wars i Sawa” a także rozmawialiśmy na temat symboli narodowych. 

Praca domowa
1. Karta pracy (kolorowanka)
2. Napiszę w zeszycie krótką informację na temat wybranego przez siebie wielkiego Polaka.
 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top