Klasa 2b, lekcja 09.12.2017

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 09.12.2017 została wyłączona

Ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki na temat wizyty św.Mikołaja. Dzieci z wypiekami na twarzy odpowiadały, co znalazły pod poduszką ☺

Następnie czytaliśmy reportaże, które dzieci napisały w domu.

Tematem lekcji były ortograficzne rozterki. Na początku napisaliśmy krótkie dyktando, które od razu wspólnie sprawdziliśmy i skorygowaliśmy błędy.

Rozdałam uczniom świąteczny pakiecik ortograficzny, zawierający : zimową plątaninkę, świąteczną wykreślankę oraz bożonarodzeniowe wiersze – ćwiczenia utrwalające zasady ortograficzne.

Odwiedziła nas Pani Natalia, z którą ćwiczyliśmy śpiewanie kolędy ” Wśród nocnej ciszy “.

Praca domowa

Nauczyć się pięknie śpiewać kolędę.

Podkład muzyczny wyślę rodzicom mailem.