Klasa 2b, lekcja 10.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 10.02.2018 została wyłączona

Witam serdecznie

Na ostatnich zajęciach czytaliśmy wiersz pt.”Wehikuł czasu”. Szczególną uwagę zwróciliśmy na znaki interpunkcyjne, ćwiczyliśmy czytanie zgodnie z interpunkcją, rytmem i tempem mowy.

Następnie układaliśmy zdania z wykorzystaniem zbioru znaków przestankowych.

Rozmawialiśmy w klasie na temat wehikułu czasu. Co to jest? Czym był dla bohatera wiersza? Jak mógłby wyglądać? W jaki sposób moglibyśmy przenosić się w czasie? Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w tej pogadance.

Wykonywaliśmy ćwiczenia, które polegały na umiejscowieniu w czasie pewnych czynności. Dzieci odpowiadając na pytania co robi? co się z nim dzieje? w jakim jest stanie? zapisywały na tablicy wyrazy będące czasownikami. Wkleiły do zeszytu definicję czasownika.

Po przerwie uczniowie napisali dyktando wyrazowe utrwalające zasady pisowni z “ż”. Następnie ćwiczyliśmy do przedstawienia z okazji Dnia Matki.

Praca domowa

1. Dokończyć ćwiczenia (ksero rozdane)
  2. Uzupełnić teksty wklejone do zeszytu.

Bardzo proszę, żeby dzieci miały scenariusze do przedstawienia na zajęciach.

Katarzyna Świątek