Klasa 2b, lekcja 12.05.2018

Klasa 2b, lekcja 12.05.2018

Klasa 2b, lekcja 12.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 12.05.2018 została wyłączona

 

 

Temat: Spotkanie z bohaterami lektury pt. „Plastusiowy pamiętnik”.

Podczas sobotnich zajęć omówiliśmy lekturę pt.”Plastusiowy pamiętnik”. Zajęcia rozpoczęliśmy od napisania testu sprawdzającego poziom przeczytania lektury. Następnie dzieci poznały i wkleiły do zeszytu biografię Marii Kownackiej oraz wyjaśniły znaczenie słowa pamiętnik.

Ustaliliśmy wspólnie i zapisaliśmy w zeszytach informacje na temat miejsca i czasu akcji oraz głównych bohaterów. Dzieci bardzo chętnie przytaczały fragmenty książki, w których autorka opisała najważniejsze postacie występujące w książce.

Kolejnym etapem było ćwiczenie koordynacji wzrokowo-manualnej. Zadaniem uczniów było dokładne  przerysowanie postaci Plastusia na kratkach, wycięcie go i wklejenie do zeszytu.

Podczas zajęć dzieci czytały głośno wybrane przez siebie najciekawsze fragmenty książki.

Przed przerwą poprosiłam dzieci, aby wyobraziły sobie, ze są Plastusiem i opisały dzień, który spędziły w szkole. Następnie na forum klasy chętni uczniowie czytali swoje prace.

Za tydzień  kolejny etap szkolnego konkursu ortograficznego. W związku z tym wykonaliśmy ćwiczenia  utrwalające pisownię wyrazów z „h” i „ch”.


Praca domowa

Napisz w zeszycie dlaczego warto naśladować Tosię?

Swoje argumenty poprzyj przykładami z książki.

 

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top