Klasa 2b, lekcja 13.01.2018

Klasa 2b, lekcja 13.01.2018

Klasa 2b, lekcja 13.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 13.01.2018 została wyłączona

Ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od dyktanda będącego częścią konkursu ortograficznego w naszej szkole. Wyniki niebawem.

Sobotnie zajęcia podzieliliśmy na trzy części. W pierwszej rozmawialiśmy o Nowym Roku o jego porach i miesiącach. Uczyliśmy się prawidłowo zapisywać daty, dowiedzieliśmy się z czego składa się Rok i jakie ważne wydarzenia maja miejsce w ciągu 12 miesięcy. Przeczytaliśmy i omówiliśmy wiersz pt ” Nowy Rok”, wykonaliśmy ćwiczenie do wiersza polegające na ozdabianiu parasoli zgodnie z jego treścią. 

 

W części drugiej omówiliśmy zasady pisowni „ż”, zrobiliśmy ćwiczenie utrwalające te zasady oraz przeczytaliśmy wiersz Witolda Gawdzika będący zbiorem wyrazów z „ż” niewymiennym. Pod koniec lekcji zrobiliśmy ćwiczenie ortograficzne utrwalające wiedze poznana na zajedziach. 

W części trzeciej przyszedł do nas ks. Tomasz na lekcje religii.


Praca domowa

Poszukam informacji o tym, jak spędza się Nowy Rok w innych krajach (można wydrukować)

Ułożę 10 zdań z wyrazami wybranymi z wiersza o „ż” niewymiennym.

 

Katarzyna Świątek

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top