Klasa 2b, lekcja 14.04.2018

Klasa 2b, lekcja 14.04.2018

Klasa 2b, lekcja 14.04.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 14.04.2018 została wyłączona

 

Temat: Zdrowie to największy skarb.

Ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od ćwiczenia, w którym słowem kluczowym było “zdrowie”. Dzieci miały za zadanie napisać wyrazy, które  kojarzą im się ze zdrowiem.
Następnie czytaliśmy opowiadanie pt. “W szpitalu” jednocześnie zaznaczając  wyrazy trudne, których znaczenia dzieci  nie rozumiały. Wspólnie odpowiadaliśmy na pytania do tekstu, projektowaliśmy symbol szpitala, w którym leżała bohaterka czytanki oraz rozmawialiśmy o tym kto oprócz personelu medycznego pracuje w szpitalu. Dzieci bardzo chętnie brały udział w dyskusji i odpowiadały na zadawane im pytania. 
Przeczytaliśmy na lekcji wiersz Marcina Brykczyńskiego pt.” Jak się masz….w szpitalu?” , następnie na podstawie treści wiersza dzieci na kartach pracy napisały, jakie prawa ma pacjent-dziecko w szpitalu. 
Poznaliśmy najciekawsze przysłowia o zdrowiu i wyjaśniliśmy ich znaczenie. 
 
Ponieważ ruch to zdrowie następne ćwiczenie było ruchowe. Uczniowie potwierdzali (skacząc raz) lub negowali (skacząc dwa razy) moją wypowiedź. Było przy tym również dużo śmiechu.
 
Po przerwie obejrzeliśmy krótki filmik przedstawiający, w jaki sposób należy wzywać pomoc, utrwaliliśmy wiedzę na temat polskich i europejskich numerów alarmowych oraz rozmawialiśmy o tym, jakie informacje należy przekazać operatorowi podczas wzywania pomocy.
 
Podczas ostatnich zajęć dzieci napisały dyktando będące częścią szkolnego konkursu ortograficznego.

PRACA DOMOWA:
Ćwiczeniówka część III
Ćwiczenie 1 str. 2/3
Ćwiczenie 1 str. 4
Ćwiczenie 2 str. 5
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top