Klasa IIB, lekcja 15.10.2016

Witamy w klasie IIB!

Nauczyciele: Anna Merkis, Marlena Maryńska
Asystent: Agnieszka Ornec

W czasie lekcji poprawiliśmy wspólnie dyktando. Kacper i Marysia napisali wszystko bezbłędnie – GRATULACJE! Marysia powiedziała, ze dużo czyta i dlatego umie tak poprawnie pisać, a Kacper przyznał, ze zawsze się zastanawia… Są efekty!

Paulinka zaś wyjaśniła, że korzysta z umiejętności odmiany, np.: książka – księga. Właśnie nad tą zasadą pracowaliśmy w trakcie zajęć.

Czytaliśmy również wspólnie lekturę: Koziołka Matołka. Musimy ciągle ćwiczyć czytanie.

Na zajęciach plastycznych wykończyliśmy kartkę konkursową, powstały naprawdę piękne prace. Dzieci wszystko zrobiły samodzielnie. Mam nadzieje, ze zostanie to docenione przez jury.

Praca domowa:

• przeczytać dwa początkowe rozdziały z książki “Moja mama czarodziejka” – dzieci, które były na zajęciach dostały książki;
  • napisać zdrobnienia od wyrazów, zapisane w zeszycie, oraz utworzyć z nimi zdania.