Klasa 2b, lekcja 18.11.2017

Klasa 2b, lekcja 18.11.2017

Klasa 2b, lekcja 18.11.2017

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 18.11.2017 została wyłączona

Witam, zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia zad. domowych oraz  płynności  czytania tekstu M. Kownackiej ‘O czterech synach mamy pogody’. Ogólnie dzieci uzyskały dobre wyniki. Tematem nowej lekcji było-Poznanie, jakie mamy kierunki świata oraz jakie są sposoby ich wyznaczania. Czytaliśmy czytankę ‚Kierunki świata’ następnie omówiliśmy jej treść i ćwiczyliśmy pokazywanie kierunków świata. Rozmawialiśmy o tym, co to jest kompas, jakie są sposoby wyznaczania kierunków świata. W naszych ćwiczeniach  wykonaliśmy kolejno cw.3 Str.82 następnie ćw. 4 i 5 str.83, w których mogliśmy utrwalić nowe wiadomości.
Dowiedzieliśmy się tez jak powstaje wiatr i z czego wynika jego siła oraz wykonaliśmy ćw. 1 i 2 ze str.84. Czytaliśmy tekst ‚Jak wieje wiatr’ oraz omówiliśmy jego treść. Proszę, aby w domu dzieci poćwiczyły czytanie oraz przygotowały sie do rozmowy nt.-do czego możemy wykorzystać sile wiatru oraz dlaczego wiatr może być niebezpieczny.
Po przerwie dzieci miały lekcje religii o godz.12 wróciliśmy do naszych zajęć. Rozmawialiśmy o tym -jak należy bezpiecznie zachować się na przerwie oraz co mamy zrobić, kiedy widzimy, ze ktoś robi cos niewłaściwego.
Rozmawialiśmy tez o zorganizowanej dla dzieci zabawie andrzejkowej oraz tradycji  Andrzejek oraz mniej znanych Katarzynek. Przeczytaliśmy tekst ze str.92 nt. szkolnych andrzejek  tj.cw1 proszę, aby dzieci w domu zaznaczyły właściwe odpowiedzi.


Na zadanie domowe jest nauczyć się płynnie czytać w/w tekst oraz ćw. 2 ze str.93.Jest to ćwiczenie utrwalające wiadomości nt. spółgłosek, samogłosek oraz podziału wyrazów na sylaby. Dzieci w swoich plecakach maja potrzebne im ksera.

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top