Klasa 2b, lekcja 19.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 19.05.2018 została wyłączona

Temat : Hałaśliwy hipopotam Henio – ćwiczenia utrwalające pisownię wyrazów z “h”.

Sobotnie zajęcia poświęciliśmy na utrwalenie zasad pisowni wyrazów z “h”. Przeczytaliśmy wiersz pt.”Hipopotam Henio”. Następnie dzieci podkreśliły w wierszu wszystkie wyrazy zawierające “h” i przepisały je w kolejności alfabetycznej.
Najwięcej czasu poświęciliśmy na napisanie opowiadania na wybrany przez siebie temat spośród trzech zapisanych na tablicy i wykonanie do niego ilustracji.
Dzieci miały do wyboru:
1. Historia pewnej Hieny.
2. Niezwykła przygoda hipopotama Henia.
3. Jak zajączek Hubert został bohaterem.
Następnie wykonaliśmy kilka ćwiczeń na kartach pracy. Rozwiązaliśmy krzyżówkę zawierającą wyrazy z “h” i przy okazji objaśniliśmy wspólnie znaczenie kilku trudnych słów taki jak: wataha, grahamka, hrabia, hańba, handel …..
W części drugiej uczniowie napisali dyktando, będące kolejnym etapem szkolnego konkursu ortograficznego. Wyniki niebawem.
Podczas sobotnich zajęć odwiedziła nas Pani Nina- szkolny logopeda. Dzieci z ogromną przyjemnością wykonywały ćwiczenia zalecane przez Panią Ninę, które polegały m.in na robieniu baniek mydlanych.