Klasa 2b, lekcja 20.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 20.01.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach “wybraliśmy się” z wizyta do Krakowa.

“Odwiedziliśmy” wiele pięknych miejsc związanych z Krakowem i poznaliśmy dużo trudnych slow takich jak : barbakan, sukiennice, skarpa, kopiec, forteca, hejnał i wiele innych. Zobaczyliśmy, jak wyglądają tradycyjne stroje krakowskie.  Wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego i dowiedzieliśmy się, dlaczego hejnał ten nigdy nie jest grany do końca.

Następnie poznaliśmy definicje słowa legenda i przeczytaliśmy wspólnie ” Legendę o Smoku Wawelskim “. Dla utrwalenia treści odpowiadaliśmy na pytania a odpowiedzi zapisaliśmy w zeszytach.

Kolejnym ćwiczeniem było zapoznanie się z budowa zaproszenia.

Dowiedzieliśmy się, co powinno zawierać i jaka mieć formę. Zwróciliśmy uwagę na pisownie imion, nazwisk, zwrotów grzecznościowych i miejscowości.

Dla utrwalenia tej wiedzy każdy indywidualnie wykonał zaproszenie dla Smoka Wawelskiego na swoje urodziny.

Po przerwie zrobiliśmy poprawę dyktanda i szczegółowo omówiliśmy wszystkie błędy.

Praca domowa

1. Uzupełnie teksty wklejone do zeszytu.

2. Wykonam ilustracje do “Legendy o Smoku Wawelskim”