Klasa 2b, lekcja 21.04.2018

Klasa 2b, lekcja 21.04.2018

Klasa 2b, lekcja 21.04.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 21.04.2018 została wyłączona

Temat : W świecie baśni Hansa Christiana Andersena.

 
Ostatnie zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania opowiadania o dzieciństwie i życiu Hansa Christiana Andersena. Krótki życiorys autora dzieci wkleiły do zeszytów. Następnie na podstawie losowo wypowiadanych przeze mnie słów uczniowie odgadli, iż tematem lekcji będzie bajka pt. ” Brzydkie kaczątko”. Dzieci w skupieniu wysłuchały tekstu, rozwiązały test ze znajomości bajki oraz prezentowały na forum klasy co im się w tym tekście podobało, co je zasmuciło i dlaczego. Baśń posłużyła nam do rozmowy na temat tolerancji i inności. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że wszystkich należy traktować z należytym szacunkiem. 
Po przerwie czytaliśmy wiersz pt. „Dzień dobry Panie Andersenie” i wykonaliśmy ćwiczenie utrwalające pisownię rzeczowników w liczbie pojedynczej i mnogiej.
W tym dniu wzięliśmy udział w warsztatach z okazji Dnia Ziemi, organizowanych przez klasy III oraz spotkaliśmy się z Panią logopedą. 
O godz. 12.00 uczestniczyliśmy w apelu, podczas którego miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego i ortograficznego. Miło nam poinformować, że kolega z naszej klasy Krzyś Wojtyła będzie reprezentował naszą szkołę podczas kolejnego etapu, który odbędzie się w czerwcu w Londynie. Serdecznie gratulujemy. 

Praca domowa
1. Karta pracy  
2. Ćwiczenie 1 str. 36
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top