Klasa 2B, lekcja 22.09.2018

Możliwość komentowania Klasa 2B, lekcja 22.09.2018 została wyłączona

Po sprawdzeniu listy obecności przeszliśmy do swobodnych wypowiedzi dzieci  na temat Jesieni :

– cechy charakterystyczne Jesieni
– kiedy zaczyna się kalendarzowa jesień , jakie miesiące towarzysza
– kolory Jesieni, pogoda i jej obserwacje
– czy dzieci lubią Jesień
– zmiany w ubiorze ludzi i zwierząt
– jak dbamy o zdrowie, jakie warzywa i owoce jemy
Następnie przeszliśmy do rozwijania ruchowej i plastycznej inwencji twórczej dzieci o tematyce jesiennej. Rysunek pt “Jesień”
Kolejno gromadziliśmy słownictwo związane z Jesienią (tabelka w zeszycie wiatr, temperatura, opady, zachowanie zwierząt,  inne uwagi)
Rozwiązywaliśmy krzyżówkę związaną z Jesienią, dzieci musiały przepisać do zeszytu.
Druga cześć zajęć poświeciliśmy na czytaniu i rozwiązywaniu zdolności analizowania wiersza pt “Pani Jesień”
Wypisywaliśmy trudne wyrazy z wiersza do zeszytu. Następnie przeszłam do czytania dzieciom zagadek o tematyce jesiennej, które musiały odgadnąć.
Zrobiłam niezapowiedziane dyktando z wyrazów zapamiętanych na lekcji. W ramach odprężenia słuchaliśmy i tańczyliśmy do piosenki pt ” Pani Jesień”.
Pod koniec zajęć przeszliśmy do podsumowania lekcji. Pytanie do klasy czemu Pani Jesień jest smutna. Nagrodziłam uczniów wyróżniających się na zajęciach.

Jako prace domowa poprosiłam dzieci aby przyniosły liście, kasztany, jarzębinę i wykałaczki do zadań plastycznych;)