Klasa 2b, lekcja 23.06.2018

Klasa 2b, lekcja 23.06.2018

Klasa 2b, lekcja 23.06.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 23.06.2018 została wyłączona

Temat: Co ma wspólnego pszczoła z mrówką? Pisownia wyrazów z ą i ę.

Sobotnie zajęcia rozpoczęliśmy od szczegółowego omówienie sprawdzianu kompetencji ucznia klasy drugiej. Następnie przed przystąpieniem do tematu lekcji wyjaśniliśmy sobie zasadę pisowni wyrazów: mrówka i pszczoła.

Lekcje rozpoczęliśmy od pogadanki na temat owadów. Wyjaśniliśmy czym są owady, gdzie występują i jak je dzielimy. W tym miejscu dzieci opowiedziały wiele przygód i zabawnych historii związanych z pszczołami lub mrówkami, wykazały się tez bardzo dużą wiedza na temat gatunków mrówek. Tu brawa dla Jasia Tabaczki, który opowiedział dzieciom o mrowce ognistej. Następnie przeczytaliśmy tekst „Mrówka nie może żyć sama” i wykonaliśmy ćwiczenia na kartach pracy. Zastanawialiśmy się, co oznacza powiedzenie włożyć kij w mrowisko oraz być pracowitym jak pszczółka.

Najbardziej jednak podobało się dzieciom, kiedy poprosiłam je, aby poczuły się przez chwile jak pracowite pszczółki i wykonały ćwiczenie logopedyczne, polegające na wciąganiu powietrza za pomocą słomek i i przenoszenia na wdechu kawałków papieru  w inne miejsce. Było przy tym dużo śmiechu.

Przeczytaliśmy także opowiadanie pt.”Gołąb i mrówka”. Następnie dzieci odpowiadały na pytania do tekstu. Zastanawialiśmy się nad pojęciem bezinteresownej pomocy, w jaki sposób możemy pomagać innym i czy należy domagać się wdzięczności za okazywana pomoc.

Druga część zajęć poświeciliśmy na wykonanie ćwiczeń utrwalających pisownie wyrazów  z ą i ę oraz pisownie wyrazów, które inaczej wymawiamy niż piszemy.


Praca domowa:
Ćwiczenie 1 i 2 strona 60
Ćwiczenie 1 i 2 strona 61
Ćwiczenie 1 strona 62/63

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top