Klasa 2b, lekcja 24.03.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 24.03.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach omawialiśmy kolejną legendę z listy lektur pt. “Wars i Sawa”.

Zajęcia rozpoczęliśmy od zagadki o Warszawie. Następnie przypomnieliśmy sobie co to jest legenda i przeczytalismy tekst.
W celu sprawdzenia zrozumienia tekstu dzieci odpowiadały  na pytania, zapisywały odpowiedzi następnie samodzielnie opowiadały  tekst legendy.
Kolejnym etapem była rozmowa o Warszawie. Wyjaśniliśmy sobie co to jest stolica i przyjrzeliśmy się bliżej ilustracjom, na których były znane warszawskie zabytki i miejsca zawiązane z miastem.
Dzieci wysłuchały opowiadania pt. “Warszawa-stolica Polski”.
Przed przerwą uczniowie kolorowali herb miasta Warszawy.
W drugiej części zajęć pisaliśmy na tablicy  wyrazy, które kojarzą się nam z Warszawą. Ostatnim ćwiczeniem było wypisanie z tekstu legendy wyrazów zawierających “rz” i krótkie dyktando, będące przygotowaniem do następnego etapu konkursu ortograficznego.

Praca domowa
Ułożyć zdania z wyrazami z dyktanda.