Klasa 2b, lekcja 26.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 26.05.2018 została wyłączona

TEMAT: Witajcie w naszej bajce – spotkanie z Janem Brzechwą.

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy sylwetkę wspaniałego pisarza Jana Brzechwy.  Wysłuchaliśmy opowiadania Alicji Mikulskiej pt.”Jan Brzechwa”. Dowiedzieliśmy się z niego, że Jan Brzechwa to tylko pseudonim artysty a naprawdę nazywał się Jan Wiktor Leśmian i był kuzynem Bolesława Leśmiana. Poznaliśmy wyrazy bliskoznaczne do słowa pseudonim i każdy z nas wymyślił sobie taki pseudonim dla siebie. Następnie wkleiliśmy do zeszytu biografię pisarza. Resztę zajęć poświeciliśmy na czytanie wierszy pana Brzechwy i wykonywaliśmy do nich ćwiczenia na kartach pracy. Wśród przeczytanych dziś utworów znalazły się min.” Siedmiomilowe buty”, „Na straganie”, “Arbuz”, „Wiosenne porządki”, „Grzyby”, „Prot i Filip”, “Skarżypyta”, „Ptasie plotki”, „Hipopotam”, „Chrząszcz”, „Kaczka dziwaczka”. Wszystkie wiersze bardzo nam się podobały, ale wybraliśmy jeden z nich i w zeszycie napisaliśmy krótkie opowiadanie dlaczego właśnie ten podobał nam się najbardziej.

Ćwiczyliśmy tez czasowniki oraz liczbę pojedynczą i mnogą.

PRACA DOMOWA

Powtórzę materiał przerobiony w klasie 2 i przygotuje się do testu, który odbędzie się 16 czerwca 2018 roku.

Do zobaczenia po przerwie.

Katarzyna Świątek