Klasa 2b, lekcja 26.05.2018

Klasa 2b, lekcja 26.05.2018

Klasa 2b, lekcja 26.05.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 26.05.2018 została wyłączona

 

 

TEMAT: Witajcie w naszej bajce – spotkanie z Janem Brzechwą.

Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy sylwetkę wspaniałego pisarza Jana Brzechwy.  Wysłuchaliśmy opowiadania Alicji Mikulskiej pt.”Jan Brzechwa”. Dowiedzieliśmy się z niego, że Jan Brzechwa to tylko pseudonim artysty a naprawdę nazywał się Jan Wiktor Leśmian i był kuzynem Bolesława Leśmiana. Poznaliśmy wyrazy bliskoznaczne do słowa pseudonim i każdy z nas wymyślił sobie taki pseudonim dla siebie. Następnie wkleiliśmy do zeszytu biografię pisarza. Resztę zajęć poświeciliśmy na czytanie wierszy pana Brzechwy i wykonywaliśmy do nich ćwiczenia na kartach pracy. Wśród przeczytanych dziś utworów znalazły się min.” Siedmiomilowe buty”, „Na straganie”, “Arbuz”, „Wiosenne porządki”, „Grzyby”, „Prot i Filip”, “Skarżypyta”, „Ptasie plotki”, „Hipopotam”, „Chrząszcz”, „Kaczka dziwaczka”. Wszystkie wiersze bardzo nam się podobały, ale wybraliśmy jeden z nich i w zeszycie napisaliśmy krótkie opowiadanie dlaczego właśnie ten podobał nam się najbardziej.

Ćwiczyliśmy tez czasowniki oraz liczbę pojedynczą i mnogą.


PRACA DOMOWA

Powtórzę materiał przerobiony w klasie 2 i przygotuje się do testu, który odbędzie się 16 czerwca 2018 roku. 

Do zobaczenia po przerwie.

Katarzyna Świątek

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top