Klasa 2b, lekcja 27.01.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 27.01.2018 została wyłączona

Na ostatnich zajęciach ćwiczyliśmy pisownie wyrazów z  ż wymiennym i niewymiennym. Ćwiczenia te są częścią przygotowań do kolejnego dyktanda szkolnego, które odbędzie się w polskiej szkole.

Na początku lekcji zrobiliśmy rozsypankę sylabowa. Na tablicy dzieci po kolei zapisywały podawane przeze mnie wyrazy zawierające literkę  ż. Następnie rozdałam im koperty w których znajdowały się te same wyrazy w formie rozsypanki sylabowej. Zadaniem ich było odnaleźć wśród nich wyrazy z tablicy i wkleić do zeszytu. Wszyscy bardzo chętnie wykonywali to ćwiczenie.

Kolejne ćwiczenia dzieci wykonywały na kartach pracy. Wszystkie polegały  na utrwaleniu i zapamiętaniu zasad pisowni wyrazów z  ż wymiennym i niewymiennym.

Praca domowa

Uzupełnić karty pracy