Klasa 2b, lekcja 28.04.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 28.04.2018 została wyłączona

TEMAT: Czy warto jeść marchewki?

Temat sobotnich zajęć związany był z warsztatami na temat zdrowego żywienia, które odbyły się w naszej szkole.
Dzieci czytały opowiadanie pt.”Rolki”.
Wspólnie z nauczycielem szukali odpowiedzi na pytania:
1. Co działo się w opowiadaniu?
2. O jakich wydarzeniach odpowiada tekst?
3. Jacy bohaterowie występują w opowiadaniu?
4. Czego dowiedzieliśmy się o bohaterach?
5. Kiedy i gdzie działy się wydarzenia opisane w tekście?
Następnie uczniowie sporządzili plan wydarzeń i zapisali go w zeszycie.
Dzieci rozmawiały o tym, w jaki sposób zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia wpływają na kondycję. Rozwiązały krzyżówkę i wyjaśniły znaczenie słowa kondycja.
Kolejne ćwiczenie polegało na wypisaniu kolejno przez uczniów w tabeli na tablicy produktów zdrowych i niezdrowych.
Dzieci przyjrzały się piramidzie żywieniowej i na tej podstawie wykonały ćwiczenie na karcie pracy, które polegało na wpisaniu w piramidę odpowiednich produktów z ramki.
Na podstawie tekstu pt.”Witaminy” uczniowie przygotowali swoje propozycje jadłospisu na śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Następnie czytali je na forum klasy.

Praca domowa
Ćwiczenie 1 str. 16