Klasa 2b, lekcja 30.06.2018

Klasa 2b, lekcja 30.06.2018

Klasa 2b, lekcja 30.06.2018

Możliwość komentowania Klasa 2b, lekcja 30.06.2018 została wyłączona

Temat: Nadchodzą wakacje – jak spędzić je bezpiecznie i zdrowo?

Tematem sobotnich zajęć były zbliżające się wakacje i związane z tym przyjemności jak i niebezpieczeństwa. Rozpoczęliśmy od próby zdefiniowania czym są wakacje? Jak można je spędzać? Jaki rodzaj aktywności czeka dzieci podczas wypoczynku nad morzem, w górach, w lesie, w mieście czy na wsi?
Następnie rozmawialiśmy o planach wakacyjnych uczniów klasy 2b. Dzieci opowiadały, gdzie planują lub gdzie chciałyby spędzić tegoroczne wakacje?
Przeczytaliśmy wiersz Agaty Bober pt. „Bezpieczne wakacje”, z którego dowiedzieliśmy się, jakie niebezpieczeństwa związane są z pobytem dzieci w różnych miejscach podczas wakacji. Omówiliśmy konsekwencje niewłaściwego zachowania w czasie kąpieli w morzu czy jeziorze, podczas górskich wędrówek a także będąc w mieście czy na wsi. Zastanawialiśmy się, co należy zrobić, gdy to my jesteśmy świadkiem wypadku i przypomnieliśmy sobie numery telefonów alarmowych. Ponieważ część uczniów nigdzie nie wyjedzie na wakacje, szukaliśmy sposobu na „zabicie czasu” w miejscu zamieszkania. Omówiliśmy zagrożenia, które czyhają na nas w domu, na ulicy czy w ogrodzie.
Ostatnim etapem zajęć była praca w grupach. Klasa została podzielona na trzy grupy: morze, góry i miasto. Zadaniem każdej z grup było utworzenie wakacyjnych rad oraz wakacyjnego kodeksu tak, aby było przyjemnie i bezpiecznie podczas letniego pobytu. Wygrała grupa morze w składzie: Gabrysia, Natalka P, Lenka oraz Wiktoria. Brawo dziewczyny!!

W drugiej części zajęć uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego przynajmniej raz zajęli I,II lub III miejsce w szkolnym konkursie ortograficznym, napisali ostatnie w tym roku dyktando podsumowujące a reszta dzieci trzymała kciuki za kolegów.
Odwiedziła nas po raz ostatni w tym roku szkolnym Pani Nina nasz ulubiony szkolny logopeda. Jak zawsze bardzo nam się podobało, było dużo śpiewu, klaskania, ćwiczeń ruchowych a także rysowania na piasku.


Praca domowa
1.      Dokończ zdanie: Żeby bezpiecznie spędzić wakacje, będę pamiętać o …………………………
2.      Jakie znasz zasady bezpiecznego podróżowania (samochodem, samolotem, pociągiem czy statkiem)
3.      Zaległa praca domowa w ćwiczeniówce ( dla tych dzieci, które nie odrobiły)

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top