Klasa IIB, lekcja 8.10.2016

Klasa IIB, lekcja 8.10.2016

Klasa IIB, lekcja 8.10.2016

Możliwość komentowania Klasa IIB, lekcja 8.10.2016 została wyłączona

W te sobotę mieliśmy niewiele czasu na tradycyjne zajęcia, z racji wizyty Pani Agnieszki Szczepańskiej, która poprowadziła warsztaty literackie.

Nasza klasa miała za zadanie ułożyć zagadkę literacką wraz z zaprojektowaniem strony wizualnej. Pani Agnieszka pomagała w pobudzaniu wyobraźni i wymyślaniu historyjek, a sprawą wizualną zajęli się sami uczniowie. Wykorzystane zostały pudelka i inne materiały plastyczne, oczywiście podstawą był talent naszych podopiecznych.  Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zadowoleni z warsztatów. Na zakończenie, ochotnicy prezentowali swoje prace, od nas zgłosili się: Nathan z Michałem, Madzia, – było więcej chętnych, ale niestety nie starczyło czasu… Liczymy na ponowne wydarzenie!

W czasie pozostałych zajęć lekcyjnych powtórzyliśmy tworzenie zdrobnień od rzeczowników, w formie krótkiego dyktanda. Dzieci same oceniały prace kolegów, co wcale nie było takie łatwe, bo sporo błędów umknęło… Okazało się, ze najwięcej trudności sprawiła pisownia wyrazów: ogórek i rzodkiewka. Sprawnie poszło układanie wyrazów według alfabetu.

W ramach konkursu na kartkę Bożonarodzeniową poświeciliśmy również nieco czasu na te plastyczne prace. Kartka jest pracochłonna i również w czasie kolejnych zajęć będziemy ją dokańczać. 15 Października musimy oddać prace, komisja wybierze jedną do wydrukowania.

Do domu zadane jest:

  • nauczyć się płynnie czytać czytankę „Zwiedzamy zabytki” za strony str.26;
  • ćwiczenia str.: 28-31;
  • poćwiczyć tworzenie zdrobnień.

 

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top