Klasa 2c, lekcja 10.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 2c, lekcja 10.02.2018 została wyłączona

Zajęcia rozpoczęliśmy od sprawdzenia wiedzy i umiejętności z zakresu: pór roku, kalendarza, daty urodzin, umiejętności odczytania czasu z zegara, ż odmienne na g.

Temat: W szpitalu

Podręcznik strona 4,5,6,7. Uczniowie czytali tekst czytanki na głos.

Uczniowie poznali zawody, kto pracuje w szpitalu.

Uczniowie formułowali opis informacji, jakich należy udzielić osobie dorosłej, kiedy źle się czują.

Opisywaliśmy prawa pacjenta.

Jak dbać o zdrowie?

Karty pracy strona 2,3,4

Temat: Jak zwierzęta dbają o czystość?

Podręcznik strona 10,11

Głośne czytanie czytanki.

Odpowiadanie na pytania do tekstu: Co robią zwierzęta aby być czyste?

Karty pracy ćwiczenia strona 6, 7

Uczniowie wykonali krzyżówkę. Każdy pracował indywidualnie.

Praca domowa:

W związku z przerwą na ferie nie ma pracy pisemne. Proszę o przeczytanie dowolnej bajki, opowiadania, wiersza, etc.  dla dzieci. Proszę aby dzieci po powrocie do szkoły opowiedziały innym, co przeczytały.