Klasa 2c, lekcja 10.03.2018

Możliwość komentowania Klasa 2c, lekcja 10.03.2018 została wyłączona

10 marca 2018 klasa II

Temat: Jak dbamy o zęby?

Wiersz Anny Mikity „Zębowa czarownica”.

Uczniowie:

• Odczytują informacje z prostego rysunku i schematu;
  • Wyszukują w tekście potrzebne informacje o zębach;
  • Wiedzą,  czym zajmuje się lekarz dentysta;
  • potrafią poprawnie myć zęby;
  • wiedzą, dlaczego konieczne jest kontrolowanie stanu zdrowia i stosowanie się do zaleceń lekarza stomatologa.

Kraty pracy strona: 12, 13 , 14, 15.

Temat: Po jakiej piramidzie można wspinać się po zdrowie?

Przeanalizowaliśmy piramidę zdrowie odżywiania. Dzieci poznały co powinniśmy jeść, aby dobrze się czuć i zachować jak najlepsze zdrowie. Uczniowie poznali grupy produktów, które powinny się znaleźć w codziennym jadłospisie.  Tworzyliśmy plakat zachęcający do zdrowego stylu życia. Dzieci poznały podstawowe grupy witamin oraz inne składniki mineralne.

Karta pracy strona 16

Praca domowa:

1. Przygotować propozycję jadłospisu na pierwsze i drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Należy uwzględnić produktu z piramidy zdrowego odżywiania.
  2. Poszukać informacji, w jakich produktach znajduje się najwięcej witamin: A, C, D, E oraz z grupy B.
  3. Wykonać kartę pracy – doświadczenie – dotykać wymienionych miejsc w tabeli piórkiem i zimnym metalowym przedmiotem. Zaznaczyć w tabelce, jak wyraźnie odczuwalny jest dotyk i zimno.