Klasa 2c, lekcja 18.11.2017

Możliwość komentowania Klasa 2c, lekcja 18.11.2017 została wyłączona

Temat: Ćwiczenia ortograficzne.
Wykonaliśmy ćwiczenia ortograficzne: ą-ę, rz-r, ó-o. Uczniowie notowali w zeszytach przykłady zasad ortograficznych.

Temat: Zaułek słówek.
Ludzie, zwierzęta, rośliny, rzeczy.Zabawy słowne. Praca w parach polegająca na wymyśleniu przykładów na litery podane przez nauczyciela.

Temat: Kulinarne podróże po Polsce.
Wydruk z podręcznika strona 10,11
Burza mózgów – uczniowie podawali przykłady typowych regionalnych potraw i przekąsek polskich.

Temat: Legenda o toruńskich piernikach.
Głośne czytanie legendy o toruńskich piernikach, wydruk z podręcznika strona 12,13.

Praca domowa:
Ćwiczenie 1 i 2 wydruk z podręcznika strona 8.
Ćwiczenie 1 proszę wykonać w formie doświadczenia – dlaczego odczuwamy smaki?
Ćwiczenie 2 proszę wykonać w zeszycie.