Klasa 2c, lekcja 21.04.2018

Możliwość komentowania Klasa 2c, lekcja 21.04.2018 została wyłączona

Na początku zajęć rozmawialiśmy czym jest ambicja. Wyznaczanie sobie celów w życiu, realizacja planów, marzeń. Czy umiemy przegrywać? Co może nam pomóc w sytuacji gdy ponosimy porażkę?

Temat: Dzień Ziemi.

• W czasie lekcji poznaliśmy  znaczenie Światowego Święta Ziemi,
  • Rozwijaliśmy  zainteresowania przyrodnicze, wrażliwości na piękno przyrody, poszanowanie jej, do dbania o środowisko.
  • Uczniowie poznali odnawialne źródła pozyskiwania energii (elektrownie wodne, wiatrowe, panele słoneczne),
  • Praca z tekstem pt. „Plastikowa butelka”,
  • Uczniowie zastanawiali się, co można zrobić aby zachęcić dzieci i dorosłych
  • Staraliśmy się wyrabiać poczucia odpowiedzialności za jakość środowiska,
  • Uczniowie rozwijali  umiejętności dłuższych wypowiedzi na określony temat,
  • wdrażanie donośnego, wyrazistego czytania z intonacją, czytanka pt. „Ścieżką pod górkę”,
  • wzbogacanie słownictwa o treści ekologiczno-przyrodniczej.

Temat: Zaułek słówek u,ó.

Praca z obrazkiem, wyszukiwanie wyrazów zawierających u oraz ó. Zapisywanie poprawnych słów, korekta błędów. Wymyślanie pytań do ilustracji.

Zajęcia z logopedą szkolnym.

Praca domowa:

Ćwiczenia strona 46, 47, 48, 49, 50, 51