Klasa 2c, lekcja 24.02.2018

Możliwość komentowania Klasa 2c, lekcja 24.02.2018 została wyłączona

Zajęcia rozpoczęliśmy od dyktanda szkolnego – II etap. W następną sobotę wyłonimy zwycięzców i osoby wyróżnione.

Każdy uczeń opowiadał o tematyce bajki, którą przeczytał podczas ferii. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ wszyscy wywiązali się z zadania. Uczniowie przeczytali bajki o różnorodnej tematyce, dłuższe/krótsze. Streszczenie bajek było bardzo ciekawe, uczniowie dobierali ciekawe słownictwo i budowali dłuższe zdania.

Temat: Zaułek słówek- wyrazy z h.

• Uczniowie znajdują wyrazy zawierające „h”, zapisuje je poprawnie;

• Uczniowie wymyślają historię, wykorzystując zgromadzone wyrazy z „h”, i przedstawiają  ją w formie rysunku;
  • Uczniowie tworzą listę słów – wykrzykników zawierających „h”; • słuchają uważnie opowiadania nauczyciela i reagują zgodnie z przyjętą umową;
  • Dzieci  porządkują wyrazy zgodnie z kolejnością alfabetyczną;

Temat: do czego potrzebna jest skóra?

• zgadujemy, co jest ukryte w tajemniczej torbie;
  • poszukujemy porównań określających naszą skórę;
  • zauważamy niepowtarzalność każdego człowieka, szanujemy wszystkich bez względu na wygląd zewnętrzny;
  • poszukujemy informacji na temat właściwości skóry;
  • prowadzimy zabawy badawcze, sprawdzamy niektóre właściwości naszej skóry;
  • sprawdzamy, jak wyglądają nasze linie papilarne;
  • poznajemy nowe powiedzenia związane ze skórą.

Temat: Jak dbamy o zęby?

• odczytujemy informacje podane za pomocą rysunków i schematów z podpisami;
  • wyszukujemy w tekście potrzebne informacje;
  • opowiadamy o pracy lekarza dentysty;
  • wykonujemy doświadczenie według instrukcji;
  • wiemy, jak należy myć zęby.

Praca domowa:

Ćwiczenie 2,3 strona 8