Klasa 3 A i C, lekcja 26.01.2019

Klasa 3 A i C, lekcja 26.01.2019

Klasa 3 A i C, lekcja 26.01.2019

Możliwość komentowania Klasa 3 A i C, lekcja 26.01.2019 została wyłączona

Witamy w klasach 3 a i 3 c.
Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz

Nasze ostatnie sobotnie zajęcia w Polskiej Szkole w Bradford 26.01.2019 roku rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Później Pani sprawdzała nasze prace domowe. Kolejno przeszliśmy do naszego tematu zajęć a był nim temat : Lektura – Dzieci z Bullerbyn. To Nasza pierwsza lektura w tym roku szkolnym. Na początku przeczytaliśmy sobie kilka ciekawostek o autorce książki – Astrid Lindgren. Powiedzieliśmy sobie z ilu części składa się Nasza lektura i wypisaliśmy je na tablicy. Wymienialiśmy i zapisywaliśmy wszystkich głównych bohaterów lektury. Później porozmawialiśmy sobie o czym jest tematyka Naszej lektury i zapisaliśmy ją sobie w zeszycie. Kolejno etapami omawialiśmy sobie przebieg wydarzeń książki, który również zapisaliśmy w zeszycie. Następnie każdy z Nas opowiadał swój ulubiony wątek z lektury. Kolejno zadawaliśmy sobie wzajemnie pytania dotyczące Dzieci z Bullerbyn i odpowiadaliśmy na nie.

Na drugiej części zajęć wykonaliśmy klasową tablicę tematyczną o Naszej lekturze Dzieci z Bullerbyn.
Rozwiązywaliśmy rebusy nawiązujące do lektury. Zaczeliśmy tworzyć szczegółowy plan wydarzeń części pierwszej My – Dzieci z Bullerbyn , który dokończymy na następnych zajęciach.


Praca domowa:
Napiszę kilka zdań o moim ulubionym bohaterze z lektury ( minimum 5 zdań).

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top