Klasa 3 A i C, lekcja 16.03.2019

Klasa 3 A i C, lekcja 16.03.2019

Klasa 3 A i C, lekcja 16.03.2019

Możliwość komentowania Klasa 3 A i C, lekcja 16.03.2019 została wyłączona
Witamy w klasach 3 a i 3 c.
Wychowawca klas: mgr Luiza Cichewicz
 
Nasze ostatnie zajęcia 16.03.2019 roku  w Polskiej Szkole Sobotniej w Bradford rozpoczęliśmy od sprawdzenia listy obecności. Kolejno przeszliśmy do naszego tematu zajęć a był nim temat : Wielkie odkrycia – Dziennik z podróży. Przyroda świata. Na podbój kosmosu.  Na początku zajęć czytaliśmy tekst Dziennik z podróży. Rozmawialiśmy o przeczytanym tekście i o tym kim był Krzysztof Kolumb? Robiliśmy ćwiczenia do tekstu. Kolejno czytaliśmy o Przyrodzie świata. Później porozmawialiśmy sobie o: sawannie, saharze, rafie koralowej oraz o lasach deszczowych Ameryki Południowej. Ważne były dla Nas również zwierzęta żyjące w poszczególnych miejscach świata. Wykonywaliśmy również ćwiczenia nawiązujące do tematyki przyrody świata. Poznaliśmy również rodzaje czasów: teraźniejszy, przeszły i przyszły. Zapisaliśmy je również w zeszycie.
 
Na drugiej części zajęć rozmawialiśmy sobie o Kosmosie. Czytaliśmy tekst: Zdobywcy Wszechświata. Wykonywaliśmy ćwiczenia do przeczytanego tekstu.
Rozmawialiśmy o układzie heliocentrycznym. Rysowaliśmy układ planet. Zapisywaliśmy ważne dla Nas informacje w zeszycie. 
 
Uwaga kolejna lektura – Po Wielkanocy zaczynamy omawiać kolejną Naszą lekturę – O psie, który jeździł koleją. Autor Roman Pisarski.

Praca domowa:
Ćwiczenie 5 strona 49.
 
 
Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top