Klasa 3, lekcja 03.12.2016

Witamy w klasie 3 !
Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

W sobotę 3 grudnia powtarzaliśmy dwuznaki w języku polskim: sz, cz, rz, ch, dz, dź, dż. Okazało się, że niektórzy o nich w ogóle nie słyszeli! Pracujemy również w klasie nad prawidłową wymową tych głosek. Nie chcemy brzmieć jak 3-latki, tylko jak 10- i 11-latki. W związku z tym pracujemy nad wierszem Jana Brzechwy „Chrząszcz”. Ćwiczymy również odmianę czasownika.

Ostatnie dyktando: jedna osoba napisała celująco, 7 osób bardzo dobrze, 3 osoby dobrze. Nie wszyscy jednak przyłożyli się do nauki, niestety.

Szczurek Szuru-burek był u Antka, a teraz odwiedza Kasię.

Razem z klasą 1b przygotowujemy JASEŁKA. W najbliższą sobotę PRÓBA GENERALNA! Kostiumy będą wymagane dopiero na przedstawieniu 17 grudnia. Ćwiczymy w domu śpiewanie kolęd!

Zadanie domowe: nauczyć się czytać wiersz „Chrząszcz”, wybrać jeden czasownik z wiersza i odmienić go przez osoby, liczby i czasy.