Klasa III, lekcja 05.11.2016

Klasa III, lekcja 05.11.2016

Klasa III, lekcja 05.11.2016

Możliwość komentowania Klasa III, lekcja 05.11.2016 została wyłączona

Witamy w klasie 3! 
Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

 

W sobotę 5 listopada wspominaliśmy Święto Zmarłych, czyli 1 i 2 listopada. Mówiliśmy, czym się różni dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Sporządziliśmy gazetkę ścienną (sekcja plastyczna), która wprowadza nas w nastrój zadumy i refleksji. Czytaliśmy również o naszym nowym, polskim świętym: Janie Pawle II. Znaleźliśmy na mapie Kraków i Wadowice oraz góry Tatry – ulubione miejsca papieża.

Odbyło się zapowiedziane wcześniej wielkie dyktando. Wyniki poznamy za tydzień.

Pracowaliśmy również nad naszą pierwszą gazetą klasową (sekcja prasowa) oraz nad jasełkami (sekcja teatralna + chętni), które wystawimy 17 grudnia.  Sekcja historyczna przygotowuje dla klasy informacje o 11 listopada i o Józefie Piłsudskim. W sobotę 12 listopada odbędą się zajęcia na ten temat prowadzone przez klasę 5 i GCSE. Chcemy dobrze wypaść :).

Powtarzamy regularnie odmianę czasownika. Niektórzy są w tym mistrzami, ale jeszcze nie wszyscy.

Szczurek Szuru-burek wrócił od Mai i powędrował do Amelii.


Zadanie domowe: uzupełnić w zeszycie informacje o roślinności w poszczególnych piętrach lasu. Na następne zajęcia przynosimy: Podręcznik nr 1 oraz zasuszony liść.

 

Do zobaczenia!

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top