Klasa III, lekcja 05.11.2016

Witamy w klasie 3!
Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

W sobotę 5 listopada wspominaliśmy Święto Zmarłych, czyli 1 i 2 listopada. Mówiliśmy, czym się różni dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Sporządziliśmy gazetkę ścienną (sekcja plastyczna), która wprowadza nas w nastrój zadumy i refleksji. Czytaliśmy również o naszym nowym, polskim świętym: Janie Pawle II. Znaleźliśmy na mapie Kraków i Wadowice oraz góry Tatry – ulubione miejsca papieża.

Odbyło się zapowiedziane wcześniej wielkie dyktando. Wyniki poznamy za tydzień.

Pracowaliśmy również nad naszą pierwszą gazetą klasową (sekcja prasowa) oraz nad jasełkami (sekcja teatralna + chętni), które wystawimy 17 grudnia.  Sekcja historyczna przygotowuje dla klasy informacje o 11 listopada i o Józefie Piłsudskim. W sobotę 12 listopada odbędą się zajęcia na ten temat prowadzone przez klasę 5 i GCSE. Chcemy dobrze wypaść :).

Powtarzamy regularnie odmianę czasownika. Niektórzy są w tym mistrzami, ale jeszcze nie wszyscy.

Szczurek Szuru-burek wrócił od Mai i powędrował do Amelii.

Zadanie domowe: uzupełnić w zeszycie informacje o roślinności w poszczególnych piętrach lasu. Na następne zajęcia przynosimy: Podręcznik nr 1 oraz zasuszony liść.

Do zobaczenia!