Klasa 3, lekcja 07.01.2017

Klasa 3, lekcja 07.01.2017

Klasa 3, lekcja 07.01.2017

Możliwość komentowania Klasa 3, lekcja 07.01.2017 została wyłączona

Witamy w klasie 3!
Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

 

Wszyscy wypoczęci i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły. Rozmawialiśmy o bożonarodzeniowych tradycjach, szczególnie o wigilijnych potrawach. Pochodzimy z różnych regionów Polski, w związku z tym potrawy na naszych stołach nie były takie same. Mieliśmy możliwość podzielenia się informacjami, jak wyglądało menu świąteczne u każdego z nas. Następnie zajęliśmy się czasownikiem, który może nawet mieć swój rodzaj. Odmienialiśmy czasowniki, bawiliśmy się w odgadywanie czynności pokazywanych za pomocą gestów, określaliśmy formę czasowników. Zrobiliśmy jeszcze jedną ważną rzecz: po raz drugi napisaliśmy nasze prace na konkurs o H. Sienkiewiczu. Dlaczego? Okazało się, że niektórzy trochę za mało pracują samodzielnie, a za dużo korzystają z pomocy Internetu.

Za tydzień (14.01) mamy zaplanowane dyktando (wyrazy w zeszytach i w mailu do rodziców).

Będziemy również omawiać naszą lekturę „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”.

28 stycznia przewidziany jest test z wiadomości o czasowniku.


Zadanie domowe: odmienić czasownik LICZYĆ w czasie teraźniejszym, przez osoby w liczbie pojedynczej i mnogiej.

Do zobaczenia!

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top