Klasa III, lekcja 10.09.2016

Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

Lekcja 10.09.2016

Pierwszy dzień w szkole w nowym roku szkolnym 2016/2017 oznaczał dla większości uczniów i nauczycieli duże zmiany. Kilkunastoosobowa dotychczas klasa 3, zmieniła się nie do poznania: mamy teraz 20 uczniów oraz nowe panie prowadzące zajęcia.
Od samego początku PRACUJEMY! Pierwsza lekcja nie była tylko lekcją organizacyjną. Poznaliśmy krótką formę wypowiedzi – sprawozdanie, napisaliśmy w tej formie nasze wspomnienia z wakacji.

Szczurek Szuru-Burek

Zabawiliśmy się w „sąsiadów”, aby lepiej się poznać. Ustaliliśmy reguły dobrej współpracy.

Zapoznaliśmy się z naszą nową, klasową maskotką – Szczurkiem Szuru-burkiem, który będzie nas odwiedzał co tydzień w domach, a my opiszemy jego przygody.

Dowiedzieliśmy się również, czym różni się gazeta od czasopisma. Korzystając z czasopism dla dzieci i młodzieży, szukaliśmy informacji dotyczących olimpiady, dyscyplin sportowych oraz znanych sportowców.

Nasze zadanie domowe dotyczy ortografii: wklejaliśmy do zeszytów karteczki z wyrazami, które mamy przepisać, poprawić na czerwono literkę „ż” i nauczyć się na pamięć. Oto wyrazy do nauczenia się w tym tygodniu: już, duża, można, też, tuż, bliżej, wyżyna, najwyższy.

Do zobaczenia !