Klasa 3, lekcja 11.02.2017

Klasa 3, lekcja 11.02.2017

Klasa 3, lekcja 11.02.2017

Możliwość komentowania Klasa 3, lekcja 11.02.2017 została wyłączona

Witamy w klasie 3!
Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

 

Narodowy dzień żołnierzy wykletychW sobotę 11 lutego obejrzeliśmy prezentację na temat Żołnierzy Wyklętych. Zbliża się Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca. Niewiele o tym wiemy, gdyż był to zakazany fragment historii. Kilka osób z naszej klasy bierze udział w IV Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych, stąd temat lekcji, który pomoże im dowiedzieć się czegoś więcej. Prace mają być oddane do 18 lutego. Przypominam: dla klasy 3 jest to laurka pod tytułem „Żołnierzom Wyklętym, obrońcom Ojczyzny składamy hołd”.

Nie zabrakło również gramatyki. Stopniowaliśmy przymiotniki oraz poprawialiśmy test o czasowniku. Te osoby, które napisały test słabo, będą dostawały dodatkowe zadanie domowe z odmiany czasownika. Nasze statystyki po teście: 7 osób napisało test na ocenę bardzo dobrą, 7 osób na dobrą, 3 osoby na dostateczną i jedna osoba na dopuszczającą.

Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną: krajobraz zimowy nocą. Nasze dzieła można będzie podziwiać w przyszłym tygodniu na tablicy na I piętrze koło schodów. Podczas prac plastycznych mieliśmy równocześnie kącik czytelniczy, słuchaliśmy dalszego ciągu „Karolci” Marii Kruger.


Zadanie domowe:

Nauczyć się wyrazów do dyktanda: chór, córka, dopóki, główny, góral, jaskółka, kłótnia, król, krótki, który, mózg, ołówek, oprócz.

Znaleźć informacje na temat rzeki Wisły: sekcja geograficzno-przyrodnicza szuka informacji geograficznych o Wiśle (długość, gdzie jest źródło, ujście, dorzecze, dopływy i większe miasta); sekcja historyczna ma dowiedzieć się, jakie wydarzenia historyczne miały miejsce nad Wisłą; sekcja plastyczna ma odnaleźć obrazy znanych malarzy, którzy malowali Wisłę; sekcja teatralna szuka wierszy i piosenek o Wiśle, a sekcja prasowa znajduje artykuły w prasie na temat rzeki Wisły.

Dodatkowe zadanie dla uczniów, którzy muszą potrenować odmianę czasownika: odmienić czasownik „lubić” przez czasy, osoby, liczby i rodzaje.

 

Polecam stronę Instytutu Narodowego:

http://pamiec.pl/pa/edukacja/akcje-i-obchody/ogolnopolskie/1-marca-narodowy-dzien/14609,NARODOWY-DZIEN-PAMIECI-ZOLNIERZY-WYKLETYCHquot-OBCHODY-2016.html

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top