Klasa 3, lekcja 15.10.2016

Możliwość komentowania Klasa 3, lekcja 15.10.2016 została wyłączona

Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

W sobotę 15 października była obecna tylko połowa klasy! Mieliśmy, więc dużo miejsca i kameralną atmosferę. 🙂
Mam nadzieję, że nieobecni nadrobią zaległości. Treść notatki do zeszytu zostanie dołączona do maili do rodziców.

Omawialiśmy bardziej szczegółowo lekturę „Janko Muzykant”, sprawdzane były nasze opowiadania napisane w domu. Wszystkie kwalifikują się do konkursu! Odbyło się również dyktando.

Na koniec określaliśmy formę wybranych z tekstu czasowników: osobę, liczbę, rodzaj i czas.

Jeśli pogoda w najbliższą sobotę będzie bezdeszczowa, wybierzemy się na wycieczkę do Northcliffe Park, gdzie przyjrzymy się budowie lasu, porównamy park i las oraz zaobserwujemy oznaki jesieni. Może uda nam się spotkać jakichś mieszkańców lasu bądź parku.

Jeżeli będzie padać, zostaniemy w klasie na zajęciach, a wycieczkę przełożymy na inny termin.

Na wycieczkę proszę zabrać: jedzenie, picie, dobre buty, kurtki oraz £1 na bilety autobusowe. Mile widziane będą też komórki lub aparaty fotograficzne, notesy, długopisy lub ołówki. Wycieczka ma się odbyć w godzinach lekcyjnych.

Bardzo proszę o punktualność!!! Wychodzimy o 9 rano!

Zadanie domowe: powtórzyć wszystkie poznane trudne słowa, które były w dyktandach, w celu napisania dużego dyktanda, które odbędzie się 22 października lub 5 listopada – w zależności od …. pogody! 🙂