Klasa 3, lekcja 17.06.2017

Witamy w klasie 3 !
Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

20 maja zapoznaliśmy się z życiorysem i działalnością Tadeusza Kościuszki – bohatera dwóch narodów. Lekcja miała charakter multimedialny. Cała klasa brała udział w budowaniu osi czasu, która teraz ozdabia naszą klasę i przypomina nam o ważnych wydarzeniach historycznych. Oglądaliśmy zdjęcia Panoramy Racławickiej, którą warto zobaczyć w całej okazałości we Wrocławiu. Na koniec rozwiązywaliśmy test online z wiadomości o Kościuszce.

10 czerwca, zaraz po feriach dowiedzieliśmy się o istnieniu parków narodowych w Polsce. Pokazywaliśmy je na mapie, omawialiśmy , czym się charakteryzują, jakie mają logo. Każdy miał znaleźć wiadomości o parku, który znajduje się blisko miejsca zamieszkania w Polsce. Do tego rysowaliśmy znak parku, o którym sporządziliśmy notatkę.

17 czerwca przygotowywaliśmy się do Dnia Ojca. Wykonaliśmy laurki z krawatem lub muszką, a w środku napisaliśmy życzenia w formie wiersza. Mówiliśmy również o zawodach, kto chciałby kim zostać w przyszłości .

5

4

3

2

1

Nie ma zajęć bez ortografii i gramatyki. Uczymy się rozpoznawać różne części mowy, odmieniamy rzeczownik przez przypadki, znamy 5 części mowy odmiennych i jedną nieodmienną (przyimek). Bijemy rekordy w dyktandach ortograficznych i dostajemy nagrody.

Następny konkurs ortograficzny, już ostatni w tym roku szkolnym, będzie miał miejsce 1 lipca.

24 czerwca świętujemy zaległy Dzień Dziecka i idziemy do kina – zajęć w tym dniu nie będzie.

1 lipca odbędzie się festiwal „Mam talent”. Z naszej klasy wystąpią: Kasia, Hania, Oliwia, Amelia i Patryk.

Do zobaczenia!

6