Klasa 3, lekcja 18.02.2017

Klasa 3, lekcja 18.02.2017

Klasa 3, lekcja 18.02.2017

Możliwość komentowania Klasa 3, lekcja 18.02.2017 została wyłączona

Witamy w klasie 3!
Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

wisłaW sobotę 18 lutego mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną o rzece Wiśle. Najpierw dzieliliśmy się informacjami, które udało nam się znaleźć w internecie. Potem poszerzaliśmy nasze wiadomości. Charakter lekcji był nie tylko informacyjny, ale i poetycki, i plastyczny, i muzyczny, i historyczny, i geograficzny. Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm RP m.in. Rokiem Rzeki Wisły. Nasza praca semestralna będzie polegała na napisaniu wiersza o Wiśle.

 

Biała i Czarna Wisełka

Mieliśmy dyktando i napiszemy jeszcze jedno po feriach, z użyciem tych samych wyrazów, ale w zdaniach. Tworzyliśmy również przymiotniki od rzeczowników np. Wisła – wiślany. Wspomnieliśmy też o rymowaniu wyrazów, co przyda się w pisaniu wiersza. Zmieniliśmy też naszą gazetkę ścienną na korytarzu.

Cztery osoby biorą udział w konkursie „O Żołnierzach Wyklętych”: Anastazja, Antoni, Martyna i Oliwia. Przepiękne prace konkursowe zostaną wysłane pocztą, a my możemy je podziwiać na stronie Polskiej Szkoły.IMAG0144

IMAG0147

IMAG0145

IMAG0143

Czytamy „Karolcię” Marii Krüger. Przeczytaliśmy część książki, a resztę należy przeczytać na 4 marca. Można znaleźć ją w internecie, jako PDF lub audiobook. Jest też film do obejrzenia, chociaż zalecam czytanie.


Zadanie domowe na ferie: przypomnieć sobie wyrazy do dyktanda (13 wyrazów z poprzedniej lekcji), napisać własny wiersz o Wiśle, przeczytać „Karolcię”. Dla osób, które muszą ćwiczyć odmianę czasownika: odmienić czasownik „myć” we wszystkich czasach, osobach, rodzajach i liczbach.

Do zobaczenia 4 marca!

 

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top