Klasa 3, lekcja 19.11.2016

Klasa 3, lekcja 19.11.2016

Klasa 3, lekcja 19.11.2016

Możliwość komentowania Klasa 3, lekcja 19.11.2016 została wyłączona

Witamy w klasie 3!  19.11.2016
Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

 

W sobotę 19 listopada oglądaliśmy film „W pustyni i w puszczy”. Jest to kolejny krok w poznawaniu twórczości Henryka Sienkiewicza. Co prawda nie udało nam się obejrzeć filmu do końca, z przyczyn technicznych, ale większość mamy już za sobą. Proponuję oglądanie dokończyć w domu, zostało nam jakieś 15 minut do końca. Film znajduje się na Youtoube i jest to ekranizacja z 2001r. Polecam!

Nasza klasa uczy się obecnie, jak pisać recenzję i ten film posłuży nam za przedmiot naszej pierwszej recenzji. Uczniowie mają wklejoną do zeszytu „ściągę”, wystarczy ją przeczytać przed przystąpieniem do pisania.

Nie obyło się oczywiście bez dyktanda. Było to dyktando wyrazowe, niektórzy napisali 100% dobrze, ale wielu uczniów nie przyłożyło się do nauki. Za tydzień odbędzie się dyktando zdaniowe przy użyciu tych samych wyrazów. Mam nadzieję, że tym razem pójdzie lepiej. Proszę zwrócić uwagę na wyraz JABŁKO, ponieważ większość miała z tym problem.

Dobra wiadomość! Pierwszy numer naszej klasowej gazety został wydany drukiem! Każdy otrzymał egzemplarz do domu. Jesteśmy naprawdę bardzo dumni!


Zadanie domowe: te same wyrazy do dyktanda , co poprzednio:   przyrządzone, śniadanie, dżem, grzanki, świeży, jabłko, gruszka, śliwka, wiśnia, kuchmistrz, jaskółka, wybór.  Napisać recenzję filmu “W pustyni i w puszczy”.

Tu możesz wyszukać wszystkie interesujące Cię informacje dotyczące szkoły, uczniów, nauczycieli. Znaleźć dokumenty, rozporządzenia oraz uchwały zarządu szkoły

Social Media

Zapraszamy na nasz profil na Facebook-u. Polub nas, a będziesz na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Newsletter

Zapisz się już dziś i bądź na bieżąco z informacjami. Już nie zapomnisz o zajęciach, pracy domowej swojego dziecka...

Back to Top