Klasa 3, lekcja 21.01.2017

Witamy w klasie 3!
Nauczyciel: Aneta Jesionowska
Asystent: Marta Tabaczka

W sobotę 21 stycznia kończyliśmy omawianie lektury „Anaruk, chłopiec  z Grenlandii”. Opisywaliśmy ulubioną przygodę głównego bohatera. Jednak główny temat zajęć pochodził z wiedzy o społeczeństwie: podział administracyjny Polski, trójpodział władzy, historia prezydentury w Polsce od 1918r. do czasów współczesnych. O prezydentach Polski opowiadał Antoni  (z pomocą pani). Potem nastąpiły nasze wybory klasowe. Pani Marta zrobiła dla nas urnę do głosowania. Wybraliśmy: na przewodniczącego klasy – Szymona, na zastępcę – Emilię W., na sekretarza – Hanię , a na skarbnika – Kubę G. Wybory dostarczyły nam wiele emocji. Został również rozstrzygnięty konkurs o Henryku Sienkiewiczu: I miejsce ex quo zajęły: Hania Reca i Emilia Wiśniewska, II miejsce – Krystian Bubak, trzeciego miejsca nie przyznano. Wyróżnienia otrzymali: Emilia Grabowska, Jakub Krych, Maksymilian Kula, Oliwia Kurowska i Maja Smorągiewicz. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy. Nadal ćwiczyliśmy odmianę czasownika, ponieważ w najbliższą sobotę odbędzie się test. Nie świętowaliśmy w klasie Dnia Babci i Dziadka, ale przygotowaliśmy niespodziankę tydzień wcześniej tak, że teraz babcie i dziadkowie mogą ją obejrzeć na naszej stronie internetowej.

dyplom

wyróżnienie

Zadanie domowe: odmienić czasownik „płynąć” we wszystkich czasach, osobach, liczbach i rodzajach.

Zrobić poprawę dyktanda.